Ndërlidhjet

ZAGREB


Shefi i UNMIK-ut, Micahel Steiner dhe presidenti kroat, Stipe Mesiq biseduan në Zagreb mundësitë për zhvillimin e bashkëpunimit midis Kroacisë dhe Kosovës me theks të veçantë në bashkëpunimin ekonomik, në një takim ku kanë qenë edhe përfaqësues të INA-s.
Duke komentuar bisedimet, Steiner ka thënë se Kraoacia është vend miqësorë që ndjekë zhvillimin e ngjarjeve që janë të vështira në Kosovë dhe u paraqit interesi i përbashkët, veçanërisht për nxitjen e zhvillimit të bashkëpunimit ekonomik.
Kyreadministratori Steiner tha se presidenti Mesiq ka pranuar ftesën e tij që të vizitojë Kosovën.
XS
SM
MD
LG