Ndërlidhjet

TEHERAN


Irani nuk do të pranojë një regjim të imponuar nga jashtë në Irakun fqinj, nëse përmbyset presidenti irakian Saddam Hussein, ka thënë shefi i diplomacisë iraniane.
Ministri Kamal Kharrazi ka thënë gjithashtu se fqinjët e Irakut duhet të parandalojnë luftën në Irak dhe atë që e quajti “ ndërhyrje të fuqive të jashtme në punët e brendshme të Irakut”.
XS
SM
MD
LG