Ndërlidhjet

JERUSALEM


Tre grupe militzante palestineze, Brigadat e Martirëve al-Aksa, Xhihadi Islamik dhe Hamasi kanë rrefuzuar që të heqin dorë nga sulmet kundër Izraelit.
Në komunikatat e tyre thuhet se kanë vendosur të vazhdojnë siç thonë “operacionet martire” kundër Izraelit derisa të tërhiqet nga territori i okupuar palestinez.
XS
SM
MD
LG