Ndërlidhjet

ANKARA


Komandanti i ri suprem i forcave të NATO-s për Evropën, gjenerali amerikan James Jones, u takua në Ankara me kryeshefin e Shtatmadhërisë turke, gjeneralin Hilmi Ozkok.
Në komunikatë thuhet se Jones dhe Ozkok “kanë shkëmbyer mendime lidhur me NATO-n dhe për çështje rajonale”, kurse hollësi të tjera për bisedimet nuk u dhanë.
XS
SM
MD
LG