Ndërlidhjet

NAIROBI


Në fatkeqësinë e një aeroplani të vogël me të cilin udhëtonin disa anëtarë të qeverisë së re të Kenisë, kanë humbur jetën një ministër dhe një pilot, kurse tre ministra janë plagosur.
Aeroplani është rëzuar menjëherë pas fluturimit nga qyteti Busia, pasi kishte prekur telat e largëpërçuesit elektrik.
XS
SM
MD
LG