Ndërlidhjet

ISLAMABAD


Gjenerali amerikan, Tomy Franks, u takua me presidentin pakistanez, Pervez Musharaf, për të biseduar mbi krizën iraken, terrorizmin dhe cështje të tjera.
Franks është komandant i trupave amerikane për Lindjen e Mesme dhe Azinë qëndrore.

LONDËR
Frika nga një luftë e mundshme në Irak ka ulur së tepërmi vlerën e dollarit në tregun financiar gjatë ditës së sotme. Ndërsa dollari ka njohur vlerën më të ulët përballë euros, vlera e arit dhe naftës është rritur.
XS
SM
MD
LG