Ndërlidhjet

BERLIN


Marrëveshja e nënshkruar gjatë ditës së sotme mes qeverisë gjermane dhe organizatës më të madhe hebreje në këtë vend, i jep kësaj të fundit të njëtin status si kisha kryesore e vendit.
Kancelari gjerman Gerhard Shrëder me këtë rast tha se kjo ishte shenjë e besimit të demokracisë gjermane.
XS
SM
MD
LG