Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i UNMIK-ut, Micahel Steiner ka biseduar në Bruksel me përfaqësuesin e lartë të Bashkimit Evripian për politikën e jashtëme dhe sigurinë, Javier Solana.
Vizita e kryeadministratorit të Kosovës në Bruksel është bërë në kohën kur ministrat e Bashkësisë, në kaudër të takimit që filluan dje, kanë biseduar edhe për Ballkanin.
Gjatë takimeve me zyrtarët e Bashkësisë, Steiner ka thënë se Kosova është pjesë e Evropës.
XS
SM
MD
LG