Ndërlidhjet

JERUSALEM


Kryeministri Izraelit, Ariel Sharon pritet të ndërmarrë hapat e para për formimin e qeverisë së koalicionit pasi partia e tij, Likud fitoi në zgjedhjet e djeshme 37 nga 120 vendet në parlament.
Partia Laburiste, e cila fitoi 19 vende tha se planifikon të jetë “opozitë luftarake dhe alternativë” e qeverisë së Sharonit.
XS
SM
MD
LG