Ndërlidhjet

JERUSALEM


Trupat izraelite kanë vrarë dy militantë palestinezë në qytetin e Tulkaremit në Bregun perëndimor, thanë zyrtarë palestinezë të sigurisë, kurse disa të tjerë janë arrestuar.
Para dite, trupat dhe tanket izraelite hyrën në qytetin e Hebronit, vunë orën policore dhe filluan bastisjet shtëpi më shtëpi duke gjurmuar militantë palestinezë, përkatësisht goditur “infrastrukturën e terrorit”, si,ç tha armata izraelite.
XS
SM
MD
LG