Ndërlidhjet

UASHINGTON


Në planet e Shteteve të Bashkuara për luftë të mundëshme në Irak, mbi 3.000 bomba dhe raketa të dirigjuara saktë do të derdheshin mbi ushtrinë irakiane në 48 orët e para, duke hapur rrugën për sulme tokësore nga jugu dhe veriu i Irakut, shkruan gazeta New York Times.
XS
SM
MD
LG