Ndërlidhjet

AMAN


Ministri i jashtëm i Greqisë, Georges Papandreu, vendi i të cilit ka kryesinë e rradhës së Bashkimit Evropian, ka kërkuar nga Iraku, të përdorë dhe ato mundësi të pakta që i kanë mbetur paqes.
Papandreu ka folur në Jordani, ku gjendet për vizitë si pjesë e turneut në Lindjen e Mesme, në përpjekje për zgjidhjen paqësore të krizës irakene.
XS
SM
MD
LG