Ndërlidhjet

BAGDAT


Inspektorët e Kombeve të Bashkuara gjatë ditës kanë vizituar të paktën 9 qendra të dyshuara për armët biologjike, kimike dhe bërthamore.
I ngarkuari për ndërlidhje me inspektorët, Gjenerali Hossam Mohammed Amin tha se Bagdati është i gatshëm të zhvillojë bisedime të reja me inspektorët e Kombeve të Bashkuara.
Amin tha se Iraku do të lejojë fluturimin e aeroplanëve vëzhgues U-2, nëse amerikanët dhe britanikët japin garanci se nuk do të ndërmarrin sulme në zonën e ndalim-fluturimit.
XS
SM
MD
LG