Ndërlidhjet

PRISHTINË


Shefat e tri grupeve më të mëdha parlamentare të Kuvendit të Kosovës, Sabri Hamiti i LDK-së, Fatmir Limaj i PDK-së dhe Bujar Dugolli i AAK-së, janë takuar sot me shefat e misioneve të vendeve të pesëshes, në zyrën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë.
Mësohet se temë diskutimi ishte kërkesa e 42 deputetëve të Parlamentit të Kosovës për shpalljen e Kosovës shtet sovran dhe të pavarur.
Detajet e takimit nuk u bënë publike.
XS
SM
MD
LG