Ndërlidhjet

BRUKSEL


Shefi i NATO-s, Lordi George Robertson, do të takohet me ministrin e jashtëm gjerman, Joshka Fischer dhe atë të mbrojtjes, Peter Struck, gjatë kësaj fundjave.
Robertson do të diskutojë rreth kërkesës amerikane për ndihmë në rast të një lufte të mundshme me Irakun.
Kjo kërkesë edhe pas tre javë diskutimesh nuk ka gjetur një përgjigjë kompromisi, pasi Franca, Gjermania dhe Belgjika pengojnë një ndihmë të tillë.
XS
SM
MD
LG