Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan, George Bush, ka kërkuar nga Këshilli i Sigurimit të marrë vendim lidhur me Irakun, pasi vendi i tij dhe bashkësia ndërkombëtare nuk do të presin gjatë për të carmatosur Sadam Hyseinin.
“Ky është moment përcaktues për Këshillin e Sigurimit të Kombeve të Bashkuara. Nëse Këshilli i Sigurimit do të lejojë një diktator të gënjejë e vendosë, atëherë ky Këshill do të dobësohet”, nënvizoi Bush.
XS
SM
MD
LG