Ndërlidhjet

MYNIH


Drejtori i Këshillit Kombëtar të Sigurisë të Izraelit, Ephraim Halevy, thotë se përmbysja e Saddam Husseinit dhe regjimit të tij do të kishte efekte pozitive për uljen e tensioneve në shumë pjesë të Lindjes së Mesme, përfshirë edhe krizën palestineze.
Ai ka thënë në Konferenën ndërkombëtare të Mynihut për Politikën e Sigurisë se është e mundur që vala e shokut nga Iraku pos-Saddamian mund të kishte efekte të gjëra në Iran, Siri dhe në Ramallah.
XS
SM
MD
LG