Ndërlidhjet

SHARM EL SHEIK


Presidenti i Egjiptit, Hosni Mubarak ka takuar në Sharm El Sheik liderët e Sirisë dhe Libisë për të diskutuar rrugët për shmangien e luftës në Irak.
Zyrtarët e Kajros thanë se qëllimi i takimit është synimi për të shmangur variantin e konfliktit ushtarak, përfshirë edhe përpjekjet për të bindur Irakun që t’u nënshtrohet rezolutave të Këshillit të Sigurimit.
XS
SM
MD
LG