Ndërlidhjet

PRESHEVË


Mbi një mijë vetë kanë protestuar gjatë ditës së sotme në Preshevë, pas zhvillimeve të fundjavës, ku forcat serbe kanë arrestuar 12 shqiptarë në fshatrat Koncul dhe Tërnoc i Madh.
5 prej të arrestuarve janë liruar, ndërsa të tjerët janë lënë në paraburgim dhe për një muaj.
XS
SM
MD
LG