Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush duke folur në radio synoi të qetsojë amerikanët pasi qeveria kishte thënë ditë më parë se kishte rrezik të lartë nga sulm terrorist dhe kishte kërkuar nga qytetarët të jenë syçel.
Bush këshilloi njerëzit të ndjekin jetën e tyre të përditëshme, por gjithashtu të jenë të përgatitur edhe për emergjenca të mundshme.
XS
SM
MD
LG