Ndërlidhjet

HAMBURG


Gjykata gjermane ka dënuar me 15 vjetë heqje lirie marokenin Monuir El Motassadeq, pasi e shpalli fajtor për mbështetjen e planeve të al Kaidës për sulmet e 11 shtatorit në Shtetet e Bashkuara nëpërmjet avionëve të rrëmbyer.
Prokurorët thanë se El Motassadeq ishte në dijeni për planet e rrëmbyesve dhe i kishte ofruar mbështetje logjistike celulës së al Kidës në Hamburg, të udhëhequr nga Mohammed Atta.
XS
SM
MD
LG