Ndërlidhjet

BAGDAD


Ministri irakien i Tregëtisë, Mohammed Mehdi Saled ka thënë se Bagdadi është i bindur se Këshilli i Sigurimit do të refuzojë një rezolutë të dytë të Kombeve të Bashkuara për Irakun.
"Nuk ka justifikim të ketë rezolutë tjetër që do të lejonte Shtetet e Bashkuara dhe Britaninë që të ndërmerrnin çfarëdo agresioni ushtarak kundër Irakut" ka thënë ministri Saled.
XS
SM
MD
LG