Ndërlidhjet

MANILA


Autoritet në Filipine kanë thënë se trupat amerikane, të vendosura në këtë vend, nuk do të përfshihen në ndonjë betejë të mundshme kundër grupit ekstremist të Abu Sajafit, i cili ka lidhje me Al-Kaidën. Trupat amerikane vetëm do të aftësojnë dhe vëzhgojnë punën e forcave vendase.
XS
SM
MD
LG