Ndërlidhjet

BAGDAT


Iraku ka ofruar mundësinë për të hapur dialog me Shtetet e Bashkuara dhe është i gatshëm të fillojë marrdhëniet ekonomike. Për këtë është kërkuar që Uashingtoni të heq dorë nga "ndërhyrjet në punët e brendshme".
Kjo është bërë e ditur pak më parë nga zëvendëspresidenti raken, Taha Jasin Ramadan.
XS
SM
MD
LG