Ndërlidhjet

TOKIO


Nga takimi i 45 vendeve donatore dhe organizatave është premtuar një ndihmë e freskët për Afgansitanin prej 51 milion dollarësh.
Presidenti afgan, Haid Karzai ka deklaruar se këto mjete do te ndihmojnë vendin e tij të qëndroj në këmbët e veta në aspektin e të finacave dhe të sigurisë.
XS
SM
MD
LG