Ndërlidhjet

STRASBUR


Një tërmet prej 5.4 ballësh të Richter ka goditur mbrëmë rajone në lindje të Francës, në jug të Gjermanisë dhe në Zvicër, por nuk ka të dhëna për të plagosur apo dëmtime serioze.
Epiqendra e tërmetit ka qenë afër qytezës Saint-Die të Francës.
XS
SM
MD
LG