Ndërlidhjet

HAGË


Ultranacionalisti serb Vojisllav Sheshel, kryetar i Partisë Radikale serbe dhe i akuzuar për krime kundër njerëzimit nga Gjykata Ndërkombëtare për ish-Jugosllavinë, gjendet në qendrën e ndalimit të kësaj Gjykate, pranë Hagës.
Shesheli ka mbërritur në Hagë mëngjesin e sotëm, ndërsa në orët e vona të ditës së djeshme ka folur në një miting në Beograd para 10 mijë vetëve, mbështetës të tij.
XS
SM
MD
LG