Ndërlidhjet

ANKARA


Qeveria turke ka miratuar vendosjen e trupave amerikane në këtë vend, si pjesë e përgatitjeve për një luftë të mundshme me Irakun. Pritet që nesër parlamenti të votojë këtë vendim.
Ky hap ka ardhur pas javësh bisedimesh, mbi ndihmën ekonomike, si pasojë e humbjeve që mund të shkaktojë një luftë.
Uashingtoni i ka ofruar Ankarasë 5 miliard dollarë si ndihmë dhe 10 miliardë në formë kredish.
XS
SM
MD
LG