Ndërlidhjet

BERLIN


Presidenti i Francës Jacques Chirac dhe kancelari gjerman, Gerhard Schroder gjatë bisedimeve të mbrëmëshme në Berlin kanë përsëritur pozicionin e tyre për çarmatosjen e Irakut nga armët e tij të supozuara për zhdukje me mjete paqësore.
"Lufta gjithmonë është zgjidhja më e keqe, ajo është gjithmonë dështim, tragjedi dhe duhet bërë çdo gjë për të t,a shmangur" , ka thënë presidenti francez.
XS
SM
MD
LG