Ndërlidhjet

HARTFORD/KENERIKET


Së paku 10 njerës kanë humbur jetën gjatë zjarrit që ka shpërthyer në një shtëpi rehabilitimi dhe përkujdesi të pleqëve në Hartford të Shteteve të Bashkuara.
Zyrtarët e qytetit thanë se 100 pacientë dhe punojnës u evakuan. Shkaqet e zjarrit akoma nuk dihen saktësisht.
XS
SM
MD
LG