Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti afgan, Hamid Krazai ka thënë para komitetit për Mrrdhënie të Jashtëme të Senatit Amerikan se Afganistani mund të bëhej sërish parajsë për terroristë.
Ai ka thënë se në Afganistan ka patur përparim të madh që kur koalicioni i prirë nga Shtete e Bashkuara largoi nga pushteti talibanët dhe mysafirët e tyre al-Kaidas, por akoma duhet kaluar rrugë e gjatë për tu, mëkëmbur.
Hamid Karzai ka thënë se Shtetet e Bashkuara duhet të mbesin pran zotimeve ndaj Afganistanit për t,a bërë të sigurtë se terrorizmi është mposhtur.
XS
SM
MD
LG