Ndërlidhjet

KANBERA


Kryeministri i Australisë, John Howard ka deklaruar se vendi i tij konsideron ndërtimin e mburojës raketore me Shtetet e Bashkuara për mbrojtjen e vetvetes nga kërcënimet që paraqet Korea Veriore.
Ai ka thënë se egzistojnë brenga legjitime se po të ketë Korea Veriore raketa balistike, ajo eventualisht mund të prodhonte dhe eksportonte raketa me rreze të gjatë veprimi që mund të arrinin veriun e Australisë.
XS
SM
MD
LG