Ndërlidhjet

TIRANË


Nuk mund të barazpeshohen gjenocidi serb i Millosheviqit, i kryer në Kosovë, me përpjekjet dhe kundërpërgjigjen e luftës çlirimtare, sepse janë dy gjëra krejtësisht të ndryshme, ka deklaruar zëvendëskryeministri dhe Ministri i Punëve të Jashtme të Shqipërisë Ilir Meta.
Meta i bëri këto komente lidhur me zhvillimet e fundit politike në Kosovë, gjatë një konference për shtyp.
XS
SM
MD
LG