Ndërlidhjet

ANKARA


Këshilli Kombëtar i Sigurisë i Turqisë, i cili përfshin presidentin e vendit, kryeministrin, drejtuesit kryesorë të ushtrisë dhe disa anëtarë kyc të kabinetit qeveritar, ka diskutuar gjatë ditës marrveshjen mes Ankarasë dhe Uashingtonit në rast të sulmeve të mundshme në Irak.
Ky takim u zhvillua një ditë para se parlamenti i Turqisë të votojë për vendosjen e 62 mijë trupave amerikane në vend.
Diskutimi në parlament është shtyrë disa herë deri tani.
XS
SM
MD
LG