Ndërlidhjet

VATIKAN


Papa Gjon Pali i dytë do t,e dërgojë javën e ardhëshme në Shtetet e Bashkuara kardinalin Pio Laghi me një mesazh për presidentin amerikan, George Bush , në të cilin shfaqet brengosja e tij lidhur me luftën e mundëshme në Irak, njofton Vatikani.
Vatikani ka thënë në një komunikatë se nuk do t,e shihte aksionin ushtarak në Irak si "luftë të drejtë" dhe ka bërë thirrje për zgjidhje diplomatike të asaj krize.
XS
SM
MD
LG