Ndërlidhjet

SOFJE


Presidenti rus, Vlladimir Putin arriti në Sofje për vizitë treditëshe Bullgarisë si një përpjekje për të përmirësuar marrëdhënjet. Ai pritet të diskutojë me presidentin bullgar, Georgi Parvanov krizën lidhur me Irakun si dhe çështje rajonale dhe bashkëpunimin ekonomik.
Bullgaria, anëtar aktual jo i përhershëm i Këshillit të Sigurimit është mbështetës i vendosur i qëndrimit amrikano-britanik kundër liderit irakian Saddam Hussein.
XS
SM
MD
LG