Ndërlidhjet

LONDËR


Sekretari i jashtëm britanik, Jack Straw, tha sot se Britania ka autoritetin legal të shkojë në luftë në Irak pa rezolutë të re të Këshillit të Sigurimit.
"Jemi të kënaqur se kemi autoritet të mjaftuar në rezolutën 1441 dhe më tej në rezolutën burimore 660 të vitit 1990 dhe kështu me radhë për të justifikuar aksionin ushtarak kundër Irakut, nëse ata gjenden në shkelje materiale të tyre", ka thënë shefi i diplomacisë britanike.
XS
SM
MD
LG