Ndërlidhjet

BAGDAD


Mijëra trupa irakiene të sigurisë përfshirë edhe policë dhe forca të Ministrisë së Brendëshme marshuan në Bagdad në shenjë mbështetjeje të presidentit irakien, Saddam Hussein.
Ministri i Brendshëm irakien, Mahmud Dhiyab Al-Ahmed i përshkroi disa nga marshuesit si bombardues potencial vetëvrasës.
"Këta që po i shihni janë pjesë e popullit, të gatshëm të jenë bombardues vetëvrasës për sigurinë e vendit dhe lëndimin e pushtuesve nëse ata orvaten të sulmojnë popullin tonë", ka thënë ministri irakian.
XS
SM
MD
LG