Ndërlidhjet

BUJANOC


Trupi koordinues për jugun e Serbisë, përkatësisht Luginën e Preshevës ka vlerësuar mbrëmë se policia serbe gjatë konfrontimit , siç thotë "me terroristë shqiptarë" ka reaguar profesionalisht dhe se pasojat nuk kanë mundur të shmangen.
Policia serbe tha dje se kishte vrarë Shaban Bajramin dhe Besim Xhemailin në një post-blok pran kufirit me Kosovën pasi ata kishin injoruar, siç thuhet urdhërin që të ndalen dhe se në veturën e tyre ka gjetur 20 kilogram eksploziv.
XS
SM
MD
LG