Ndërlidhjet

PARIS


Ministri i Jashtëm francez, Domenique de Villepin do te vizitojë Angolën, Kamerunin dhe Guinenë që të bindë tre vendet afrikane anëtare të Këshillit të Sigurimit që të blokojnë projekt rezolutën e mbështetur nga Shtetet e Bashkuara e cila, po të kalojë, do te hapë rrugën e luftës me Irakun.
XS
SM
MD
LG