Ndërlidhjet

XHAKARTA


Liderë islamik kanë kryesuar dhjetra mijë besimatarë indonezianë në lutjet për paqë dhe kanë demostruar kundër luftës së mundëshme në Irak.
Indonezia i ka kundërshtuar fuqimisht planet e Shteteve të Bashkuara për të sulmuar Irakun me apo pa pëlqimin e Kombeve të Bashkuara.
XS
SM
MD
LG