Ndërlidhjet

KIEV


Mijëra ukrainas në demostratat gjithëkombëtare kanë kërkuar dorëheqien e presidentit Leonid Kuchma.
Grupet opozitare e akuzojnë presidentin ukrainas për korrupcion endemik, abuzim të postit, kontrabandë me armë dhe kurdisje votash, por Leonid Kuchma i ka mohuar akuzat.
XS
SM
MD
LG