Ndërlidhjet

MOSKË


Ambasadori i Shteteve të Bashkuara, Alexander Vershbow thotë se Rusia rrezikon bashkëpunimin e planifikuar me Shtetet e Bashkuara në sektorin energjetik, përfshirë edhe investimet në industrinë e naftës, nëse vë veto në një rezolutë të Kombeve të Bashkuara që do të autorizonte forcën për çarmatosjen e Irakut.
Ambasadori amerikan citohet nga mediat e Moskës të ketë thënë se bashkëpunimi në mbrojtjen anti-raketore dhe programet e gjithësisë do të viheshin gjithashtu në pyetje.
XS
SM
MD
LG