Ndërlidhjet

KABUL


Gjatë vizitës në Afgansitan, ministri i jashtëm rus, Igor Ivanov tha se një luftë në Irak "do t,e komplikonte situatën në rajonet tjera anembanë botës, përfshirë edhe Afganistanin".
"Kjo situatë natyrisht do të shfrytëzohej nga terroristët dhe organizatat ekstremiste që janë të interesuar për destabilizimin e situatës në rajone të ndryshme të botës", ka thënë Ivanov.
Ai ka thënë se terroristët do të përfitonin nga një luftë në Irak për të kërcënuar stabilitetin rajonal.
XS
SM
MD
LG