Ndërlidhjet

PRAGË


Qindra mijëra njerës u tubuan sot anembanë botës që të protestojnë kundër një lufte të prirë nga Shtetet e Bashkuara kundër Irakut.
Protestat ishin nga më të mëdhatë që nga muaji i kaluar kur miliona njerës iu bashkuan marshit global për paqë.
Demostrata sot janë mbajtur në vise anembanë Azisë, Evropës dhe Lindjes së Mesme dhe priten gjithashtu edhe në qytetet më të mëdha të Amerikës.
XS
SM
MD
LG