Ndërlidhjet

GJENEVË


Organizata Botërore e Shëndetësisë ka tërhequr sot vërejtjen për një kërcënim botëror për shëndetin nga një pneumoni atipike vrastare shkaqet e së cilës nuk dihen akoma.
Pneumonia misterioze është zgjeruar nga Azia Lindore në pjesë të tjera të globit.
Në alarmimin e kësaj organizate thuhet se udhëtarët duhet të jenë në dijeni për simptomet e para të sëmundjes, që përfshijnë temperatura të lata dhe vështirësi në frymëmarrje.
XS
SM
MD
LG