Ndërlidhjet

VJENË


Shefi i inspektorëve të armatimit bërthamor të Kombeve të Bashkuara, Mohamed ElBaradeji deklaroi sot se Uashingtoni ka këshilluar tërheqjen e personelit nga Bagdadi.
”Isha i këshilluar nga qeveria e Shteteve të Bashkuara që ti tërheq inspektorët nga Bagdadi. Këshillë e njejtë i është dhënë edhe Unmovikut” – tha Mohamed ElBaradei.
Siç informojnë agjencitë e lajmeve, zyrtarë të Kombeve të Bashkuara kanë thënë se inspektorët dhe personeli ndihmës i tyre do të mud të tërhiqej nga Iraku për më pak se 48 orë.
XS
SM
MD
LG