Ndërlidhjet

LONDËR


Anëtari i kabinetit britanik dhe ish ministër i punëve të jashtme, Robin Cook dha sot dorëhqje, ka kumtuar zyra e kryeministrit Tony Blair. Robin Cook më herët kishte paralajmëruar se do të jepte dorëheqje nëse Britania vazhdon të mbajë qëndrim të fortë lidhur me çështjen e Irakut.
XS
SM
MD
LG