Ndërlidhjet

BAGDAD


Udhëheqia e Irakut e rrefuzoi sot ultimatumin e presidentit të Shteteve të Bashkuara, George Bush drejtuar liderit Irakian , Saddam Hussein që të largohet nga vendi deri nesër apo të ballafaqohet me sulm të prirë nga Shtetet e Bashkuara.
"Është zoti Bush ai që duhet të shkojë në egzil sepse zoti Bush po e rrezikonë mbarë botën", ka thënë në konferencë për shtypin ministri i Jashtëm irakian, Naji Sabri.
Televizioni shtetëror irakian njoftoi se vendimi është marrë në mbledhjen e përbashkët të Këshillit të Komandës Revolucionare dhe lidershipit të partisë Bath në pushtet, që e ka kryesuar Saddam Hussein.
XS
SM
MD
LG