Ndërlidhjet

UASHINGTON


Departamenti amerikan i shtetit thotë se Shtetet e Bashkuara sot kanë mbyllur ambasadën e vetë në Maqedoni për shkak të atyre që i quan kërcënime të besueshme kundër interesave amerikane.
Zyrtarët e Shteteve të Bashkuara thanë se janë mbyllur gjithashtu ambasadat amerikane në Alma Ata, Buenos Aires, Kajro, Karakas, Damask, Kabul, Oslo, Pretori, Najrobi dhe Riad.
XS
SM
MD
LG